NAJNOWSZE FILMY

Nowy cykl!

Telewizja Kopernik News zmienia się dynamicznie. Mamy dla Was nowe pomysły, zupełnie świeże tematy. Oto jeden z nich - "Wywiady". To projekt prowadzony przez Bartka Pasternaka. Bartek prowadzi rozmowy z uczniami naszej szkoły. Jest wśród uczniów "Kopernika" wielu pasjonatów, osób o niezwykłych zainteresowaniach i dokonaniach. Poznajmy się! Zapraszamy na wywiady Bartka. Pierwsza z rozmów, to wywiad z Krzysiem Hadrychem z klasy 3B1 - człowiekiem z muzyczną duszą.


Wielki Jubileusz

Minęły już dwa miesiące od Jubileuszu Szkoły Dwojga Imion - oto dawka wspomnień od Kopernik News.


Sto lat Kopernika

Kopernik to szkoła wielu możliwości... i właśnie tą treść przedstawia materiał przygotowany przez Karolinę Bzderek z Kopernik News.


Zakończenie III klas 2018

Relacja z zakończenia III klas rocznika '99.


Film Marcina najbardziej artystycznym projektem

https://www.calisia.pl/articles/elektryzujaco-o-montazu-filmowym


Marcin Miśkiewicz nabierał doświadczenia w telewizji III LO, a następnie zaprezentował swoje umiejętności zdobywając wyróżnienie w konkursie "Elektryzująca Pasja". Gratuluje i życzy dalszych sukcesów - cała ekipa KopernikNews!


Drzwi otwarte 2018

Relacja z Drzwi Otwartych 2018.


100 metrów na stulecie

Przekazanie pałeczki klasom drugim przez tegorocznych maturzystów.


Dzień Patrona

Krótki materiał z Dnia Patrona 2018!


Noc w Liceum

Przypomnienie tej pięknej nocy pełnej wrażeń, emocji i Kopernika!


Copernicus Science

Szybki skrót z Copernicus Science 2017.


11 Listopada

Piękny film i jendocześnie relacja ze święta 11 Listopada przygotowana przez ekipę KopernikNews.


DZIEŃ FANTASTYKI

Co tu robi Chewbacca?!
...
1 czerwca odbył się Szkolny Dzień Fantastyki. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.


DRZWI OTWARTE

Kopernik zawsze ma bardzo ciekawe Drzwi Otwarte. Gorąco zapraszamy wszystkich do naszego liceum. Jeśli nie mieliście okazji przyjść na Drzwi Otwarte to polecamy obejrzeć ten materiał filmowy.


WYMIANIA HOLANDIA-POLSKA

Nasi uczniowe byli w Holandii w ramach wymiany międzynarodowej. Zagraniczni przyjaciele przyjęli uczniów Kopca i pokazali uroki swojego kraju.


DJ Filip

Cóż to za talent nam się wyłonił wśród pierwszoklasistów! Mamy DJ'a w naszej szkole!


TARGI EDUKACYJNE

Grupa Jeremiego przygotowała relację z tegorocznych Targów Edukacyjnych.


DZIEŃ PATRONA

Przedstawiamy relację z Dnia Patrona w Koperniku, połączonego z Dniem Uczącego się Mózgu. Zapraszamy do oglądania!


WIGILIA SZKOLNA

Święta, święta i po świętach... Wszystko co dobre szybko się kończy. Już jutro wracamy do szkoły, ale dzisiaj znajdźmy jeszcze chwilę wytchnienia. Przypomnijmy sobie Wigilię w Kopcu.


KOPERNIK vs Asnyk

9 grudnia 2016 roku odbył się 29 mecz koszykówki im. Kazimierza Paszyna. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu uczniów szkół III i I LO. w Kaliszu.


NOC W LICEUM

Nasza kolejna ekipa telewizyjna - tym razem pod czujnym operatorskim okiem Jeremiego Grocha (kl. 2B2) przeprowadziła dziennikarskie "poszukiwania" na Nocy w Koperniku. Zamieszczamy relację z tego wydarzenia.


COPERNICUS SCIENCE

Relacja z pierwszego dnia wykładów w ramach VIII Copernicus Science. Niech żałują ci co nie byli. Jak widać na filmiku tematy wykładów były ciekawe, a niekiedy wręcz dyskusyjne.


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzień Nauczyciela - relacja TV Kopernik NEWS. Ciekawe wyznania nauczycieli. Zobaczcie sami!


WYMIANA POLSKA-HOLANDIA

"Dit is het ende." To już jest koniec! Wymiana Polska - Holandia okiem kamery. W dniach 9-13 października 2016 r. młodzież z Kopernika już po raz kolejny spotkała się ze swoimi holenderskimi rówieśnikami. Program spotkania obejmował min. warsztaty z grupą teatralną, zwiedzanie kaliskiego ratusza, wycieczki do Gołuchowa, Kłodawy i Torunia. Liczne atrakcje pozwoliły uczniom poznać kulturę i tradycję drugiej strony, a także szlifować język. Jako gospodarze, pokazaliśmy gościom co nieco ze swojej szkolnej codzienności, jak również działalności artystycznej. Ponadto Holendrzy mieli sposobność przejść się ulicami Kalisza, poznając jego historię i ważne miejsca. Toruń odkrył przed nimi min. swoje słynne specjały, czyli oczywiście pierniki, które poznali podczas wizyty w Domu Piernika oraz Muzeum Piernika. W Kłodawie zanurkowali 600 metrów pod ziemię w poszukiwaniu soli. W Gołuchowie zaś poczuli na własnych karkach oddech polskiej historii bijący z murów Zamku Czartoryskich. W kwietniu natomiast czeka nas rewanż: to my wybierzemy się do nich, aby poznać piękno Holandii - i oczywiście spotkać się z nowo poznanymi przyjaciółmi!


WYMIANA POLSKA-SŁOWACJA

Zobacz film z wymiany młodzieży III LO w Kaliszu ze szkołą z Słowacji.


DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Każdego roku 30 września to dzień wyczekiwany przez wszystkich uczniów naszej szkoły, ponieważ właśnie wtedy odbywają się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Patronem tego wydarzenia jest Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, które nadzoruje poprawność procedur wyborczych. Tegoroczna kampania trwała już od pierwszych dni września. Kandydaci przygotowywali swoje programy wyborcze zgodnie ze wskazówkami, które otrzymali od uczniów liceum. Wybory poprzedzała debata wyborcza, którą w skrócie ukazaliśmy w poniższym filmie. Dodatkowo możecie zobaczyć wywiady ze wszystkimi kandydatami. Zapraszamy do oglądania!


ZIELONA WYSPA

Pierwszym materiałem, który dla Was przygotowaliśmy jest ten dotyczący projektu „Zielona Wyspa”, o którego realizację nasza szkoła wytrwale zabiega od kilku tygodni. Materiał przygotowali: W. Lis (IIIB2), A. Niewiadomska (IID2), A. Chojak i W. Pietrzykowska (IID3) i A. Raczyk (IIB1).